Nedis Bluetooth-højttaler er en kompakt og bærbar højttaler til dig, der ønsker kraftfuld lyd i et letplaceret format. Med 40 W top-effekt, vævet stoffinish og et elastisk bærehåndtag passer den godt både derhjemme, udendørs og på farten.
Højttaleren bruger Bluetooth 5.4 til en stabil trådløs forbindelse til mobil, tablet eller computer. Efter den første parring kan den tilslutte automatisk, hvilket gør det nemt hurtigt at komme i gang med musikken igen.
For en større lydoplevelse understøtter højttaleren True Wireless Stereo. Det betyder, at to kompatible højttalere kan parres for et bredere lydfelt og højere samlet effekt.
Udover Bluetooth kan du afspille musik via USB eller microSD-kort med støtte op til 32 GB. Det gør højttaleren praktisk, også når du vil spille musik uden at være afhængig af en tilsluttet enhed.
Det indbyggede genopladelige batteri giver op til 6 timers spilletid. Opladning sker via USB-C og tager op til cirka 2 timer. Højttaleren har også kontrolknapper til musikstyring og LED-belysning, som kan skabe ekstra stemning.
Specifikationer:
I pakken:
Højttaleren bruger Bluetooth 5.4 til en stabil trådløs forbindelse til mobil, tablet eller computer. Efter den første parring kan den tilslutte automatisk, hvilket gør det nemt hurtigt at komme i gang med musikken igen.
For en større lydoplevelse understøtter højttaleren True Wireless Stereo. Det betyder, at to kompatible højttalere kan parres for et bredere lydfelt og højere samlet effekt.
Udover Bluetooth kan du afspille musik via USB eller microSD-kort med støtte op til 32 GB. Det gør højttaleren praktisk, også når du vil spille musik uden at være afhængig af en tilsluttet enhed.
Det indbyggede genopladelige batteri giver op til 6 timers spilletid. Opladning sker via USB-C og tager op til cirka 2 timer. Højttaleren har også kontrolknapper til musikstyring og LED-belysning, som kan skabe ekstra stemning.
Specifikationer:
- Bluetooth-version: 5.4
- Bluetooth-rækkevidde: Op til 10 m
- Højttalerens top-effekt: 40 W
- Højttaler RMS: 20 W
- Lydudgang: Mono
- Højttalerkanaler: 1.0
- Frekvensområde: 30 Hz - 20 kHz
- Signal-støj-forhold: 80 dB
- Batterikapacitet: 2000 mAh
- Batterilevetid: Op til 6 timer
- Opladningstid: Op til 2 timer
- Indspænding: 5 V DC
- Indgangsstrøm: 1,5 A
- Vandtæthed: IPX4
- Hukommelseskort og USB: microSD-kort og USB-drev op til 32 GB
- Funktioner: TWS, kontrolknapper, LED-belysning
- Indbygget mikrofon: Nej
- Powerbank-funktion: Nej
- Materiale: ABS
I pakken:
- Bluetooth-højttaler
- USB-C til USB-opladningskabel, 0,50 m
- Hurtigstartguide
| Passer til: | Mobil, tablet og computer med Bluetooth |
| Farve: | Orange, sort |
| Forbindelse: | Bluetooth 5.4, USB-C, USB-A, microSD |
| Mål: | 170 x 120 x 105 mm |
| Vægt: | 758 g |
Anmeldelser (0):
Skriv en anmeldelse
Findes i følgende kategori(er):
Attribut
| Bluetooth: | Ja |
| Effekt: | 40 W |
| Farve: | Orange, Sort |
| Mikrofon: | Nej |
| RGB: | Ja |
| Til udendørs brug: | Ja |
| Vandtæt: | Ja |
| Vægt: | 758 g |
| Wifi: | Nej |